Anime Dream
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Cum sa iti pui Semnatura sau Avatar [Tutorial]

In jos

Cum sa iti pui Semnatura sau Avatar [Tutorial] Empty Cum sa iti pui Semnatura sau Avatar [Tutorial]

Mesaj Scris de Yume Dum Noi 25, 2007 2:24 am

Pentru inceput alegem poza respectiva. La avatar de preferat sa nu depaseasca 100x100 pixeli iar la Sig sa nu fie Wallpaper. ^^
Pentru cei noi, mai usor este sa folositit www.imageshack.us unde nu e obligatoriu sa va faceti cont. Apoi link-ul va va aparea cam asaapoi dam fumusel pe Browse, cautam imaginea respectiva apoi dam ok. Dupa aceea mergem jos de tot pe pagina si, ignorand celelate chestii, dam click pe Host it. Asteptam sa incarce poza apoi o sa ne apara cam asa.
Eu va recoomand sa folositi direct link'ul de jos. Mergem joooos de tot si acol gasim 'Direct link to image' Il selectam apoi dam copy, mergem pe forum, la profile si mergem mai exact aici
Vom merge mai intai la Semnatura. Va va aparea cam asa. Ne uitam jos, unde e acel spatiu liber si acolo dam click dreapta --- paste la direct link'ul care l'am copiat. Apoi ca imaginea sa se vada, incadram link-ul intre:
Cod:
[img] [/img]
Apoi dam pe Trimite.
La avatar e mai simplu.
Mergem la Imagine Asociata (Avatar) si ne apare cam asa. Ne uitam unde este acea casuta si langa butonul Browse. Asa vom incarca imaginea direct din computerul nostru fara a ne mai folosii de direct link. Dupa ce incarcam imaginea dam Trimite. Desigur putem si cu Direct link. Mergem la a doua casuta de sus (sub cea cu Browse) si dam inca un paste la link-ul respectiv FARA al mai pune intre cod. Apoi click pe trimite.

Yume
Admin
Admin

feminin Numarul mesajelor : 40
Varsta : 28
Job/hobbies : Frecatul Mentei? ^^
Data de inscriere : 21/11/2007

https://anime-dream.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum