Anime Dream
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Alice-O fata obisnuit?[Original]

In jos

Alice-O fata obisnuit?[Original] Empty Alice-O fata obisnuit?[Original]

Mesaj Scris de Kya Mar Noi 27, 2007 2:13 pm

Prolog
In urma cu 3 ani o fata numita ,Yume,implinise 18 ani.Vroia sa treca strada cu sora ei mai mica,Ailce sa cumpere inghetata,dar Alice nu s-a asigurat si nu a vazut masina care se indrepta spre ea.Soferul era sa o calce,dar nu a lovit-o pe ea,ci pe alta copila nevinovata,pe Yume.Alice cand a vazut-o pe sora ei intr-o balta de sange a ingrozit.Soferul a iesit din masina si si-a cerut scuze.Dar la ce ajuta scuzele cand vezi pe cineva drag pe patul de moarte,lovita de un om care nu a fost atent si a luat viata unei copile care abia isi incepuse viata?Alce si-a sunat parintii,acestia cand au auzit au inlemnit.Parinti Yumei au veni intr-o jumatate de ora cu salvarea.Poate era prea tarziu…Soferul a fost dus la politie si daca Yume murea el ajungea la puscarie.Dar soarta nu a vrut sa-i dea o a II-a sansa Yumei…


Cap.1
Dua visuri ciudate



FlashBack


-Te rog,surioara,nu ma parasii!!!spune o fata cu parul lung si negru ca abanosul,ochii caprui ,in care era o cascada de lacrimi,acestea exprimau tristetea fetei si supararea ei,aceasta fata se numeste Alice,in varsta de 15 ani.
-Nu plange!Soarta a vrut asa!spune o fata cu parul lung si mov, cu ochii ca de diamante,care chiar daca era pe patul de moarte ea zambea si era fericita,fata se numeste Yume,care de curand implinise 18 ani.
-Iti jur ca ce-l ce ti-a facut asta va plati scump!!!spune Alice aproape tipand.
-Sa nu urasti pe nimeni,surioara,indiferent ce ti-ar face!Promite-mi!
-Promit!
-Multumesc!spune Yume cu ultima suflare.
-NU!!!!!!!SURIOARA!!!!!!!!!!!!!!!


EndFlashBack

Trecusera 3 ani decand Yume murise.Acum Alice era o fata de 18 ani care zambea in fiecare zi.Din neatentie un baiat cu parul argintiu si cu doua
suvite pana la barbie ,cu ochii albastri da peste ea:
-Scuza-ma!spune baiatul pe nume Zane.
-Nu-i nimic,Zane doar suntem prieteni si colegi de banca.
-O.K ne vedem la ore.
Dupa ce Zane pleaca se suna de intrare si Alice se duse la ore.Se aseza langa colegul ei,Zane.Dupa 5 min. intra profesorul si incepe ora de Latina.Ora trecu repede…Copiii isi ia la revedere de domnul profesor si profesorul isi ia la revedere de la copii.
Alice pleca cu colegele ei spre casa.Se simtea foarte bine, chiar daca sora ei mai mare murise.Isi tinea promisiunea care i-o facuse surorii ei inainte sa moara, de nu a uri pe nimeni.Ajunse acasa.Manca si isi facu temele.Si se duse la florariae sa cumpere un buchet de trandafirii albi. Dupa ce cumpara trandafirii se duse la mormantul lui Yume. Lasa florile si isi spuse in gand:<Surioara,ti-am adus florile tale preferate:trandafirii albi.De-ai stii cat dor imi este de tine…,uneori as fi dorit sa ma fi calcat pe mine masina aceea, sa ramai tu in viata!Iti promit ca si maine voi venii la tine ca in fecare zi si ca o sa-mi tin promiiunea!> si pleca.
Ajunse acasa se spala,se schimba in pajama si se culca.Avu un vis neobijnuit:se facea ca o vede pe sora ei,dar alfel,intr-un lac cu nuferi ,avea un fel de coroana pe cap, o rochie stil camasa mai lunga,pana in pamant.Yume se apropie de ea si ii spuse:
-Va veni o zi cand vei uri si tu pe cineva!spune Yume trista fata cum era ea cand traia
-Dar cine? intreaba Alice curioasa si putin speriata
-Vei afla incurand…
Yume disparu si Alice se trezi.Se duse la baie sa se spele pe fata si dupa aceia se culca la loc.Adormise.Si iar avu un vis ciudat:in acesta se vedea pe ea cu parul lung si argintiu-movaliu,ochii caprui inchisi.Avea in mana o lance era imbracata intr-un kimonou si…si avea o coada si urechi de pisica , prul ei era prins cu un clopot de pisica.Acum nu se mai trezi ea de buna voie,ci ceasul o trezi fortat.Se trezi inca sub semnul intrebarii dupa acele vise ciudate.Se duse si manca micul-dejun si apoi pleca la scoala.




Cap.2
O noua colega


Alice mergea spre scoala cu capul in pamant si cufundata in ganduri,ceva ce nu mai facuse de mult,de cand Yume murise.din neatentie da peste o fata cu parul foarte lung prins in doua codite,cu ochii caprui si zambareata,in varsta de 18 ani,aceasta fata este imbracata intr-o uniforma de scoala.Alice ridica capul din pamant si spune:
-Imi pare rau,na-m fost atenta!spune Alice
-Nu-i nimic mi se intampla si mie sa dau peste personae.spune fata zambind idepartanduse
Alice era uimita de acea fata,de zambetul acela continu de pe fata tinerei eleve.Aceasta se duce in clasa unde o asteapta cea mai buna prietena a ei,Mia.este o fata de 18 ani,cu parul lung negru,ochii de culoare albastra cu tente de grii,ce emanau numai fericire,Mia este imbracata intr-o fusta albastra si un tricou alb cu doua dungulite galbene si doua maro.acestea vorbesc pana cand intra profesorul in clasa insotit de o fata.Alice isi spune in gand:<E fata peste care am dat mai devreme!>
Dragi elevi ea este Teodora Burlui.va fii colega voastra pe tot restul semestrului.domnule Oswald dute cu domnisoara Robbinson.iar tu domnisoara Burlui dute cu domnsisoara Floarea.Teodora se duse langa Alice si incepu ora de matematica.aceasta ora trecu repede.se suna de iesire.Alice se duse la Mia:
-Buna!
-Buna!spune Alice
Teodora se duse la ele si o intreba pe Mia:
-Pot sa o rapesc putin pe prietena ta?
-Bine.raspunse Mia confuza
Teodora o lua pe copila de mana si o conduse pe acoperisul scolii.acolo puteau sa vorbeasca linistite:
-Iti voi spune scurt si direct!Tu esti o Miko ultima si cea mai puternica Miko din acest secol!spune Teodora scurt si direct
-C…Cum?intreaba Alice
-Cum ai auzit!tu va trebuii sa-ti salvezi sora!sufletul ei a fost capturat de un demon numit,Alan.ea inainte sa fie capturata mi-a spus:<Ia o forma umana si dute si spunei surorii mele ca ea e ultima sansa a intregi lumi si a intregului Rai.ea e salvarea noastra!>Yume la acel demon s-a referit cand ti-a aparut in vis si ti-a spus:< -Va veni o zi cand vei uri si tu pe cineva!>
-De unde stii tu de visul meu?si eu sunt o Miko?si daca da cum de nu am aflat pana acum?
-Tu,sora ta si cu mine suntem cele 3 preotese care apara aceasta lume de rau.noi trei suntem preotese de la nastere.
-Nu mia-i raspuns inca la prima intrebare:de unde stii de visul meu?
-Sora ta mi-a spus sa-ti explic ce a vrut sa-ti spuna in visul acela.
Tocmai atunici s-a sunat de intrare iar cele doua fete trebuiau sa se intoarca in clasa.Eroina noastra…era ingandurata incat nu si-a mai auzit prietena care o striga si o intreba ce ia spus fata cea noua,dar Alice nu scotea niciun cuvant.in ora de Romana ea era pe alte meleaguri si nu era atenta la ce spunea profesoara.orele se termina iar Alice se duce acasa cu fata in pamant si gantitoare.
Parintii ei o intreaba ce s-a intamplat la scoala,dar aceasta le raspunse sec:ca nu se intampla-se nimic.
Kya
Kya
New Member
New Member

feminin Numarul mesajelor : 14
Varsta : 27
Location : Tg-Jiu
Data de inscriere : 27/11/2007

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum